Przykładowa oferta dla firm

Gadżety ekologiczne

_

Gadżety reklamowe od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Wiele z nich produkowanych jest masowo i niestety nadal bezmyślnie. W czasach, gdy świadomość ekologiczna człowieka wzrasta, konieczne jest podejmowanie rozsądnych decyzji. Gadżety mogą być przecież przyjazne środowisku – ekologiczne. Wielu przedsiębiorców stara się podążać za tym ekologicznym trendem i zamawia gadżety ekologiczne reklamowe wykonane z materiałów, które po przetworzeniu mogą ponownie zostać użyte.

Długopisy ekologiczne

zobacz

Gadżety z drewna i bambusa

zobacz

Ekologiczne butelki i kubki

zobacz

Czym są gadżety ekologiczne

_

To przedmioty wykonane z myślą o planecie. Takie, które jej nie szkodzą i nie spotęgują degradacji środowiska. Mogą to być gadżety wykonane z różnego rodzaju naturalnych materiałów jak np. drewno bambusowe, juta lub przetworzonych.

 

Tutaj dobrym przykładem będzie papier ekologiczny zwany makulaturowym, tudzież PET. Produkcja gadżetów eko nie powinna więc mieć negatywnego wpływu na otaczającą nas naturę.

TOP7 nieszkodliwych dla środowiska materiałów

_

Trudno jest zrezygnować z utartych schematów i rzeczy, do których przywykliśmy. W tym przypadku wydaje się to być koniecznością. Troska o planetę, na której żyjemy jest kluczowa. Redukcja szkodliwych odpadów i zmiana przyzwyczajeń to inwestycja we wspólną przyszłość. Oto lista coraz popularniejszych surowców, stosowanych jako zamienniki dla niebezpiecznych plastików.

100%

Ekologiczne materiały na gadżety

Makulatura

Makulatura – uniwersalny surowiec włóknisty, wtórny stworzony ze zużytych wyrobów papierowych. Z niej wytwarzany jest między innymi papier typu kraft, który w zależności świetnie sprawdza się jako materiał z którego wykonujemy torby papierowe.

 

Z makulatury produkuje się również ekologiczne pamięci USB oraz ekologiczne długopisy i ołówki dostępne w naszej ofercie.

Bawełna

Bambus – trwałe, wytrzymałe, hipoalergiczne i w pełni naturalne tworzywo sprawdzające się w produkcji różnego typu gadżetów.

 

Pędy bambusa są jadalne, jako roślina prezentuje się imponująco, a dzięki niewiarygodnie szybkiemu tempu wzrostu jest materiałem wręcz idealnym. W krajach Azji to popularny budulec domów, mostów, ogrodzeń i rusztowań.

 

Dzięki rodzącej się modzie na naturalny styl życia, bambus przeżywa boom. Dziś tworzy się z niego sprzęty gospodarstwa domowego, notesy, szczoteczki do zębów, a nawet eko gadżety jak powerbanki czy pendrive.

PET

PET – tworzywo wykonane ze zużytych butelek po napojach przetopionych na włókna. Wtórne użycie plastiku redukuje udział gazów cieplarnianych podczas produkcji, ogranicza też znacznie zaśmiecanie planety. Materiał ten stanowi świetną alternatywę dla plastikowych gadżetów reklamowych.

Bawełna organiczna

Bawełna organiczna – biodegradowalna tkanina, przy produkcji której używa się wyłącznie naturalnych nawozów. Szczególną popularność materiał ten zyskał w przypadku odzieży reklamowej i toreb wielokrotnego użytku.

Juta

Juta – włókna produkowane z łodyg juty są w 100% biodegradowalne. Używa się ich do tworzenia tkanin, z których z kolei szyje się worki, torby, plecaki a nawet worki żeglarskie.

Len

Len – tkaninę lnianą wytwarza się z naturalnego roślinnego włókna pozyskiwanego z łodygi lnu. Jego głównym przeznaczeniem w kontekście reklamy i marketingu jest produkcja odzieży i produkcja ekologicznych gadżetów. Można go spotkać w postaci etui do telefonu, materiałowej torby wielokrotnego użytku czy notesów i teczek na dokumenty.

Wymienione wyżej surowce to tylko niektóre spośród wielu alternatyw dla szkodliwych tworzyw sztucznych. Warto zgłębić ten temat i większą uwagę zwracać na materiały, z jakich produkowane są kupowane przez nas wszystkich produkty. Taka refleksja to pierwszy krok, do realizacji wizji o bezpiecznym dla każdego, zielonym świecie, w którym chcielibyśmy siebie widzieć w przyszłości.

 

Sprawdź nas!

zamów darmową ofertę

Wkrocz z nami do świata natury i daj się zaskoczyć!

Nasza kolekcja przyjaznych środowisku eko gadżetów stale się poszerza. Staramy się rozwijać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Oczywiście jeszcze długa droga przed nami, by osiągnąć ową równowagę, bowiem dopiero zaczynamy. Małymi kroczkami wkraczamy w ekologiczny świat i z chęcią wprowadzimy Cię do niego z pomocą naszych produktów reklamowych. Planujemy z roku na rok powiększać naszą proekologiczną ofertę o coraz to nowsze produkty. Niemniej jednak na chwilę obecną jesteśmy w posiadaniu naprawdę wielu propozycji tego typu produktów. Wykonujemy nadruk oraz grawer na wszystkich gadżetach począwszy od tych popularnych, budżetowych jak: długopisy, smycze reklamowe, breloczki i notatniki, przez bardziej wyszukane: kalkulatory, USB, zegary, na głośnikach przenośnych, klasycznych powerbankach i ładowarkach indukcyjnych kończąc.

Dlaczego warto kupować eko gadżety?

Podsumowując, gadżety ekologiczne powstają w zgodzie z naturą i nie przyczyniają się do jej degradacji. Wiele z nich wytwarza się w procesie obróbki wtórnej, dzięki czemu nadmierna ilość odpadów nie trafiła do środowiska. Uzdrawiając planetę uzdrawiamy samych siebie. Dlatego też takie eko gadżety na pewno zostaną docenione przez klienta. Nie ma co do tego wątpliwości, w dobie rosnącej świadomości.

 

Co istotne dla przedsiębiorców wybór gadżetów ekologicznych nie wiąże się ze wzrostem ceny produktu. Materiały z recyklingu bywają nawet tańsze niż szkodliwy plastik, którego rozkład trwa bagatela tysiąc lat. Nie ma więc żadnych logicznych przeciwwskazań, by wybierając gadżety firmowe postawić na te nienaruszające równowagi ekologicznej.