Gadżety ze słomy pszenicznej – kolejny krok ku ZERO WASTE.


50 % mniej plastiku potrzebnego do produkcji gadżetu to ogromny postęp. To zasługa gadżetów ze słomy pszenicznej.

 

Co prawda chcielibyśmy już ZERO WASTE, ale LESS IS MORE to też dobrze.

W trosce o środowisko wprowadzamy do oferty naszego sklepu produkty wykonane ze słomy pszenicznej. Słoma pszeniczna pozostaje po zbiorach ziaren pszenicy. Dotychczas była niewykorzystywana lub traktowana jako odpad. Okazuje się jednak, że słoma pszeniczna wykazuje cechy zbliżone do plastiku. Jest trwała, lekka, nadaje się do recyklingu czy do kompostowania i przede wszystkim jest odporna na tłuszcze, co powoduje, że jest idealna do produkcji gadżetów kuchennych w tym zestawów sztućców, lunchboxów czy pojemników na posiłki.

Zdrowe i zbilansowane posiłki transportowane w lunchboxach ze słomy pszenicznej.

Opakowania na lunch oraz opakowania na posiłki wykonane ze słomy pszenicznej zostały zaprojektowane z myślą o zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla. Wiele spośród zakładów przetwarzających słomę znajduje się w pobliżu pól, by maksymalnie zoptymalizować produkcje oraz sprawić by była jeszcze bardziej eco-friendly. Wybór lunchboxa ze słomy pszenicznej to  jeden z naszych codziennych małych kroków i wyborów w celu ochrony środowiska. Samochód ? Lepiej tramwaj lub rower. Sandwich na wynos w foliowym opakowaniu? Znacznie lepiej własny, zdrowy i zbilansowany posiłek w wielorazowym, trwałym pudełku na lunch.

Lunchbox ze słomy pszenicznej Crave_sklep promowolski

Słoma pszeniczna znalazła zastosowanie również w przypadku przenośnych sztućców takich jak zestaw sztućców ze słomy pszenicznej Galen czy Giles.  Są idealnym uzupełnieniem dla lunchboxa czy pojemnika na posiłki. Znajdą zastosowanie zarówno w biurze, jak i na pikniku. Po użyciu nie musisz ich od razu myć, wystarczy zamknąć je w opakowaniu, aby uniknąć zabrudzenia innych rzeczy a umyć po powrocie do domu.

Zestaw-sztućców-ze-słomy-pszenicznej-Galen_sklep-promowolski

Gadżety ze słomy pszenicznej nie tylko w kuchni.

Świadome podejście do kwestii zanieczyszczenia środowiska, sprawia, że słoma pszeniczna staje się coraz popularniejszym materiałem do produkcji gadżetów nie tylko tych przeznaczonych do kontaktu żywnością. Na równi z wykorzystaniem bambusa powoli, ale sukcesywnie wypiera plastik.

Niedawno w naszej ofercie pojawiły się balsamy ochronne do ust ze słomy pszenicznej, które odżywiają, nawilżają i regenerują usta.

Balsam ochronny do ust ze słomy pszenicznej_sklep promowolski

Ekologiczny długopis to nie tylko papier.

Od dłuższego czasu poszerzamy ofertę długopisów wykonanych ze słomy pszenicznej. Na uwagę zasługuje popularny model Nash w nowej ekologicznej odsłonie. Innym ciekawym modelem jest długopis ze słomy ekologicznej Moneta, jest ekologiczna wersja bodajże najpopularniejszego długopisu ostatnich lat.

Długopis Moneta ze słomy pszenicznej _sklep promowolski

 

Nadruk na gadżetach ze słomy pszenicznej.

Nadruk na słomie pszenicznej? Jakkolwiek egzotycznie to brzmi, zapewniamy, że słoma jako materiał pod nadruk sprawdza się znakomicie. Nadruk wykonany w technice tampodruku jest wyraźny  i trwały. Nie jest konieczne zastosowanie dodatkowych utrwalaczy, jak to ma miejsce w przypadku niektórych rodzajów polipropylenu. Brak konieczności zastosowania utrwalacza do farby przekłada się na cenę znakowania, która jest dzięki temu relatywnie niska.

Jeżeli  poszukujesz innego ekologicznego gadżetu dla swoich Klientów, zapraszamy do kontaktu!

Komentarze wyłączonoe