Gadżety reklamowe chroniące karty RFID


RFID – co to jest ?

RFID czyli Radio Frequency Identification to standard komunikacji radiowej między chipem umieszczonym w karcie a odbiornikiem. W wielkim skrócie w technologie tą wyposażona jest Twoja karta płatnicza, legitymacja studencka lub karta klubowa czy lojalnościowa a w niedalekiej przyszłości e-dowód oraz paszport biometryczny.

RFID – czy to jest bezpieczne ?

Komfort bezgotówkowych i bezdotykowych transakcji jest niestety obarczony pewnym ryzykiem. Podobnie jak bezdotykowe otwieranie aut, również technologia RFID stała się kolejną furtką dla przestępców. Złodzieje posługują się specjalnym czytnikiem, a niekiedy nawet zwykłym telefonem wyposażonym w funkcje NFC. Kiedy nasza karta z chipem znajdzie się w zasięgu czytnika może dojść do nieautoryzowanego dostępu. Co w konsekwencji może wiązać się z utratą danych osobowych wraz z numerem pesel lub pobraniem środków z konta.

Technologia RFID – jak działa?

Aby chronić się przed tego typu nieuczciwymi praktykami należy przechowywać karty w specjalnie do tego zaprojektowanych etui lub portfelach blokujących łączność RFID. Zabezpieczenie jest niewidoczne, portfel z wbudowaną ochroną nie różnią się wyglądem od modelu bez zabezpieczenia.

Produkty RFID jako skuteczne  gadżety reklamowe z nadrukiem.

Producenci gadżetów reklamowych z uwagą śledzą wszelkie nowinki ze świata nowych technologii a te najbardziej praktyczne znajdują zastosowanie w ich produktach. Idealnym przykładem mogą być powerbanki reklamowe, których potencjał reklamowy wykorzystano bardzo szybko. Stały się one synonimem gadżetu elektronicznego, niemalże na równi z pendrive z nadrukiem.

Z uwagi na rosnąca ilość przestępstw elektronicznym i związane z tym zagrożenia w ofercie naszego sklepu znajdziecie szeroką ofertę gadżetów blokujących RFID.

Najpopularniejszy gadżet z segmentu budżetowego skierowany na kampanie masowe to etui RFID przyklejane na tył telefonu. Tegoroczna nowość to etui Grass pozwalające ochronić aż trzy karty. Dodatkowo etui wykonane jest ze słomy pszenicznej co w znaczący sposób redukuje ilość wykorzystanego do produkcji plastiku. Etui występuje w modnych pastelowych kolorach i świetnie nadaje się pod nadruk.

etui RFID Grass II promowolski

Aż do sześciu kart pomieści etui RFID SAFE. Jest to elegancki gadżet wykonany z ekoskóry, która idealnie nadaje się pod znakowaniem grawerem laserowym. Etui jest dodatkowo wyposażone w boczną kieszeń na banknoty.

etui RFID SAFE z grawerem II promowolski

Technologia ochrony RFID implementowana jest również z w gadżetach reklamowych z wyższego segmentu cenowego. Kieszenie ochronne posiadają obecnie również portfele podróżne takie jak sygnowany delikatnym logiem Marksman portfel podróżny Oddysey  lub plecak ze specjalną kieszenią chroniącą RFID marki Elleven.

Portfel podróżny z ochroną RFID II promowolskiPlecak Elleven z ochroną RFID II promowolski.pl

Marka elleven charakteryzuje się dbałością o detale i bardzo wysoką jakością zastosowanych materiałów. Tworzy gadżety reklamowe premium kierowane do Klientów poszukujących naprawdę ekskluzywnych upominków.

Ostatnim rodzajem gadżetów reklamowych, gdzie ochrona RFID znalazła zastosowanie jest tym najbardziej oczywistym. To portfele, gdzie najczęściej trzymamy karty płatnicze oraz klubowe.

Portfel z grawerem to popularny gadżet reklamowy, Klienci często wybierają go na upominek Bożonarodzeniowy. Warto zatem wybrać model z funkcją ochrony RFID dostępny na naszym sklepie. Świetnym przykładem jest portfel BEN łączący elegancje z bezpieczeństwem.

portfel reklamowy Ben II promowolski.pl

Poszukujesz innych gadżetów reklamowych chroniących RFID ? Lub inne ciekawe upominki reklamowe?  Napisz do nas na adres: biuro@promowolski.pl, chętnie pomożemy!

Komentarze wyłączonoe